Піноблоки і газоблоки, подібності та відмінності

У малоповерховому будівництві все більшої популярності набувають піноблоки і газоблоки, різниця між якими здається незначною. Однак, незважаючи на схожість (відносно малу вагу, швидкість монтажу), відмінностей між ніздрюватими цеглинами значно більше. Знаючи характеристики кожного матеріалу, легше зробити вибір між ними і створити відповідну систему тепло- і гідроізоляції будівлі.

Спосіб виробництва, структура

Сировиною для пінобетону є розчин цементу, піску і води. За рахунок введення піноутворювача і перемішування бетону виникають повітряні бульбашки, осередки при цьому виходять закритими. Після заливки у форми пінобетон застигає природним шляхом. Первинне схоплювання триває 4:00, потім блоки вантажать на піддони і сушать 2 - 3 тижні. gp3После цього з них можна класти стіни, але повну міцність вони набирають протягом 6 місяців. Готові блоки виходять легкими, вони не вбирають воду, мають низьку теплопровідність і є хорошим звукоизолятором.

Газобетон виробляють шляхом введення алюмінієвої пудри в суміш вапна, кварцового піску, цементу і води - при цьому проходить вспенивание розчину з утворенням водню. Після перемішування і певної витримки масив ріжуть на блоки, з яких автоклавним методом (під тиском 13 атмосфер) випарюють залишки води. Після цього готовність матеріалу до монтажу становить 100%. Газоблоки нагадують губку - пори в них відкриті для проникнення води і повітря.

Газоблоки і піноблоки, різниця технічних характеристик

Вибираючи матеріал для стін, в першу чергу приділяють увагу його теплотехнічних і міцності властивостями, стійкості до атмосферних явищ, екологічності.

Щільність та міцність. Для приватного будівництва використовують газобетонні блоки з щільністю 400 - 600 кг / м3 (для зовнішніх стін) і 200 - 500 кг / м3 (для перегородок). Міцність матеріалу дозволяє застосовувати його навіть для зведення несучих стін в будівлях не вище 3 поверхів: наприклад, газобетон D500 витримує навантаження 34 кг / см2.

Піноблоки мають параметри щільності від 400 до 800 кг / м3, але вона нестабільна, що обумовлено нерівномірним розподілом осередків. Наприклад, щільність марки D500 коливається від 450 до 550 кг / м3, а максимальна допустима навантаження - 9кг / см2.

Теплоізоляційні властивості. Чим вище щільність газобетону, тим більше він пропускає тепла: у марки D400 теплопровідність 0,095 Вт / м оС, а у D800 - майже в 2 рази більше.

Конструкційно-теплоізоляційні піноблоки мають більш високі показники: 0,15 - 0,29 Вт / м оС. Розрахунки показують, що для однакового енергозбереження стіни з газобетону і пінобетону D500должни мати товщину 36 і 65 см відповідно.

Гігроскопічність. За цим показником різниця між піноблоків і газоблоків проявляється найбільше. Зовнішню обробку газобетонних стін проводять тільки після закінчення мокрих процесів в будинку, щоб блоки висохли від просякнула їх вологи - інакше на штукатурці можуть виникнути тріщини.

Піноблоки успішно використовують для будівництва у вологому кліматі, вони можуть простояти без зовнішньої обробки 2 - 3 роки.

Екологічна безпека. У газобетон входять лише природні компоненти. На відміну від нього, пінобетонна суміш може включати синтетичний пенобразователь - тоді готові вироби мають 4 клас небезпеки. Якщо замість цього застосований кістковий клей або соснова каніфоль, блоки є абсолютно безпечними.

Ціна. За рахунок простоти технології вартість піноблоків невисока - до 2500 руб. / М3, газоблоки набагато дорожче - до 4000 руб. / М3.

Практичне застосування газоблоків і піноблоків

Менш міцний піноблок небажано використовувати для будівництва несучих стін. Хоча автоклавні види пінобетону витримують навантаження в 3 рази більшу, ніж неавтоклавні і порівнянні за міцності з газобетоном.

Піноблоки містять більше цементу і сильніше схильні до усадки.

На газоблоки легше кладеться штукатурка: вони мають більш гладку поверхню.

Піноблоки кладуть на цементно-пісочний розчин, щоб заповнити нерівності - тому, щоб уникнути містків холоду, краще робити дворядну кладку. Газоблоки монтують на спеціальний клей з високими теплоізоляційними властивостями і мінімальною витратою (товщина шва - до 5 мм)

Порівнявши піноблоки і газоблоки (різниця між якими досить велика), слід вивчити особливості клімату та проекту будинку, оцінити свої фінансові можливості - і після цього зробити остаточний вибір матеріалу.

Источник: 
03.08.2017

Будівельні матеріали у Вінниці - газоблок та газобетон

Чи завдавались ви питанням оптимального спорудження власного житла?

Теплові насоси для нагріву води в басейнах

В нашій короткій статті оглянемо що такє тепловий насос http://progress21.com.ua/ru/heat-pumps/operating-principle/ для підігріву води у басейнах.

Переваги керамічних блоків для будівництва

Керамічні блоки, або як їх ще називають, «тепла кераміка», впевнено лідирують на ринку будматеріалів.

Різновиди цегли для будівництва

В наш час будинки із цегли найпопулярніші. Тому що вигляд мають гарний й вони довговічні. Видів цегли буває багато, пропонуємо розглянути деякі з них.

Квартири у панельних будинках

Квартири у панельних будинках посідають перше місце на ринку нерухомості за своєю доступністю.

Лучшие газоблоки для качественной постройки

На сегодняшний день сложно представить отрасль строительства, которая не использовала бы газоблоки. Это достаточно новый, но хорошо зарекомендовавший материал, используется везде и постоянно.

Газоблоки и пеноблоки, их свойства и область применения

В наше время в малоэтажном строительстве нашли широкое применение блоки из различных видов ячеистого бетона /stati/polistirolbeton-novoe-vremya-novye-vozmozhnosti.php .

Газобетон и газобетонные блоки. Свойства, область применения и способы доставки.

Строительный материал газобетон был создан еще в 1920 году, а его качество и характеристики позволяют оставаться на строительном рынке и набирать свою популярность и сегодня.