Що таке зелене будівництво та які його критерії?

Зосередження уваги на екології в будівництві приносить вражаючі ефекти, про що свідчать пасивні і ресурсоефективні будинки. Будинки з нульовою енергією також слідують цій тенденції - що це таке і в чому їх унікальність?

Будівля з нульовою енергією, як випливає з назви, не потребує зовнішньої енергії, необхідної для нормального функціонування, і, окрім того, вона повністю екологічна і не виділяє вуглекислий газ в атмосферу. У цьому типі конструкцій не існує універсальної системи, кожна локація характеризується різними кліматичними умовами (включаючи ступінь інсоляції, силу вітрів, температуру ґрунту), рельєф, існуючий деревостан, підземні та поверхневі води. Для того, щоб будівлю віднести до зеленого будівництва, останні два фактори повинні бути неушкодженими під час будівництва будинку та його експлуатації. Прекрасним прикладом зеленого будівництва є https://optima-plaza.com.ua/kompleks/ - перший в Україні офісний комплекс, який отримав сертифікацію за системою зеленого будівництва.

У подальшій частині проекту враховується розташування будівлі по відношенню до світових напрямків, його форма з урахуванням обладнання даху з сонячними колекторами або системою сонячної черепиці, а при виборі будівельних матеріалів та системи утеплення слід враховувати мінімальні втрати тепла та максимальну герметичність. На належне функціонування ресурсоефективного будинку також впливає установка та ефективність пристроїв, що забезпечують вентиляцію, опалення та охолодження - всі вони також повинні бути енергоефективними.

Як цей тип будівель отримує енергію? Для задоволення її потреб використовуються альтернативні джерела енергії, такі як сонячне світло, вітер та перепади температур у ґрунті. Фотоелектричні панелі, як вітрогенератор, обладнаний генератором електроенергії, забезпечують електроенергією, а тепловий насос відповідає за встановлення опалення інтер’єру будинку та гарячого водопостачання. На додаток до забезпечення поточних потреб, надзвичайно важливо також зберігати тепло в контейнерах або використовувати надлишок енергії для зарядки електромобіля - його наявність не повинна дивувати, оскільки це повністю екологічне господарство.

Володіння «зеленою будівлею» пов’язане з повною незалежністю від зовнішніх джерел енергії, що особливо важливо у випадку підвищення цін. Економія, отримана таким будинком, враховується вже на стадії проектування. Однак інвестиції не окупаються одразу, адже приходиться платити більше за будівельні матеріали відповідної якості (наприклад, вікна з п’ятикамерними профілями та склом, з достатньою товщиною утеплення стін будівлі, теплообмінниками) та енергозберігаючі побутові прилади. У наших кліматичних умовах такі конструкції мало використовуються, їх обробляють експериментально, щоб випробувати нові технологічні рішення.

27.10.2020

Монтаж проводки по потолку своими руками

Современной и удобной жизни в квартирах и частных домовладениях мы обязаны инженерным коммуникациям.

Как сделать садовую дорожку из брусчатки по всем правилам

Если вам надоела грязь на садовом или приусадебном участке, вы задумывались о сооружении садовой дорожки. Долговечный и доступный вариант — укладка из тротуарной плитки — брусчатки.

Как сделать недорогой ремонт в однокомнатной квартире своими руками

Когда вы решили начать ремонт в однокомнатной квартире своими руками, вам необходимо особенно тщательно обдумать все возможные нюансы дизайна однушки.

Факторы, влияющие на выбор квартиры в новостройке

Выбор квартиры – это довольно непростой процесс, во время которого немаловажно обратить внимание на некоторые факторы, которые в дальнейшем повлияют на качество и комфорт проживания в новом жилье.

Обшивка балкона ПВХ-панелями изнутри: двойная выгода

Отделка балкона пластиковыми панелями своими руками – дело довольно-таки трудоемкое, но вполне посильное человеку, не имеющему стойких трудовых навыков.

Светодиодная лента и ее применение.

Светодиодной лентой называют гибкую ленту, которая представляет собой плату с контактами. На ней размещаются SMD-светодиоды (на определённом расстоянии друг от друга).

Якорь: виды, выбор подходящего для лодок/малых судов, нюансы, изготовление самостоятельно

Сделать якорь своими руками владельцев малых плавсредств побуждает не только достаточно высокая цена фабричных якорей.

Электромеханическое оборудование для строительства

Компания Ленсталь является поставщиком широкого спектра строительного оборудования, о некотором из них мы расскажем вам в этой статье.