Що таке зелене будівництво та які його критерії?

Зосередження уваги на екології в будівництві приносить вражаючі ефекти, про що свідчать пасивні і ресурсоефективні будинки. Будинки з нульовою енергією також слідують цій тенденції - що це таке і в чому їх унікальність?

Будівля з нульовою енергією, як випливає з назви, не потребує зовнішньої енергії, необхідної для нормального функціонування, і, окрім того, вона повністю екологічна і не виділяє вуглекислий газ в атмосферу. У цьому типі конструкцій не існує універсальної системи, кожна локація характеризується різними кліматичними умовами (включаючи ступінь інсоляції, силу вітрів, температуру ґрунту), рельєф, існуючий деревостан, підземні та поверхневі води. Для того, щоб будівлю віднести до зеленого будівництва, останні два фактори повинні бути неушкодженими під час будівництва будинку та його експлуатації. Прекрасним прикладом зеленого будівництва є https://optima-plaza.com.ua/kompleks/ - перший в Україні офісний комплекс, який отримав сертифікацію за системою зеленого будівництва.

У подальшій частині проекту враховується розташування будівлі по відношенню до світових напрямків, його форма з урахуванням обладнання даху з сонячними колекторами або системою сонячної черепиці, а при виборі будівельних матеріалів та системи утеплення слід враховувати мінімальні втрати тепла та максимальну герметичність. На належне функціонування ресурсоефективного будинку також впливає установка та ефективність пристроїв, що забезпечують вентиляцію, опалення та охолодження - всі вони також повинні бути енергоефективними.

Як цей тип будівель отримує енергію? Для задоволення її потреб використовуються альтернативні джерела енергії, такі як сонячне світло, вітер та перепади температур у ґрунті. Фотоелектричні панелі, як вітрогенератор, обладнаний генератором електроенергії, забезпечують електроенергією, а тепловий насос відповідає за встановлення опалення інтер’єру будинку та гарячого водопостачання. На додаток до забезпечення поточних потреб, надзвичайно важливо також зберігати тепло в контейнерах або використовувати надлишок енергії для зарядки електромобіля - його наявність не повинна дивувати, оскільки це повністю екологічне господарство.

Володіння «зеленою будівлею» пов’язане з повною незалежністю від зовнішніх джерел енергії, що особливо важливо у випадку підвищення цін. Економія, отримана таким будинком, враховується вже на стадії проектування. Однак інвестиції не окупаються одразу, адже приходиться платити більше за будівельні матеріали відповідної якості (наприклад, вікна з п’ятикамерними профілями та склом, з достатньою товщиною утеплення стін будівлі, теплообмінниками) та енергозберігаючі побутові прилади. У наших кліматичних умовах такі конструкції мало використовуються, їх обробляють експериментально, щоб випробувати нові технологічні рішення.

27.10.2020

Остекление балконов и лоджий

Обычно в городских квартирах балконы активно не эксплуатируются. Не всегда приятно находиться на нём из-за снега, пыли, грязи, нанесённой с улицы.

Шкафы купе на заказ от производителя

В настоящее время каждый человек подбирает для себя собственный интерьер. Это касается и кухни, и комнаты, и прихожей и т. д. Индивидуальный подход нужен к каждому помещению.

Крепления для изделий

Ни один вид монтажных работ не может осуществляться без деталей для крепежа в виде гвоздей, болтов, винтов, гаек, самонарезающих шурупов и т.д.

Столы и стулья как предметы кухонного интерьера

Выбор кухонного стола и стульев на первый взгляд может показаться делом простым, но в действительности это совсем не так.

Аренда коммерческой недвижимости в Санкт-Петербурге

Коммерческая недвижимость представляет собой главным образом офисные помещения.

Оформление детской комнаты

Готовясь к появлению малыша, родители чуть ли не первым делом задумываются об обустройстве детской комнаты.

Ворота для частного участка: дизайн и модели

Парадный вход позволяет гостям сложить правильное впечатление о хозяине. Именно его внешнего вида зависит первое впечатление.

Срочная продажа дома, памятка владельцу

Купля-продажа домов – широко распространенный процесс. Разумеется, покупатель и продавец хотят из сделки извлечь наибольшую выгоду, но при этом интересы у сторон диаметрально противоположные.