Що таке зелене будівництво та які його критерії?

Зосередження уваги на екології в будівництві приносить вражаючі ефекти, про що свідчать пасивні і ресурсоефективні будинки. Будинки з нульовою енергією також слідують цій тенденції - що це таке і в чому їх унікальність?

Будівля з нульовою енергією, як випливає з назви, не потребує зовнішньої енергії, необхідної для нормального функціонування, і, окрім того, вона повністю екологічна і не виділяє вуглекислий газ в атмосферу. У цьому типі конструкцій не існує універсальної системи, кожна локація характеризується різними кліматичними умовами (включаючи ступінь інсоляції, силу вітрів, температуру ґрунту), рельєф, існуючий деревостан, підземні та поверхневі води. Для того, щоб будівлю віднести до зеленого будівництва, останні два фактори повинні бути неушкодженими під час будівництва будинку та його експлуатації. Прекрасним прикладом зеленого будівництва є https://optima-plaza.com.ua/kompleks/ - перший в Україні офісний комплекс, який отримав сертифікацію за системою зеленого будівництва.

У подальшій частині проекту враховується розташування будівлі по відношенню до світових напрямків, його форма з урахуванням обладнання даху з сонячними колекторами або системою сонячної черепиці, а при виборі будівельних матеріалів та системи утеплення слід враховувати мінімальні втрати тепла та максимальну герметичність. На належне функціонування ресурсоефективного будинку також впливає установка та ефективність пристроїв, що забезпечують вентиляцію, опалення та охолодження - всі вони також повинні бути енергоефективними.

Як цей тип будівель отримує енергію? Для задоволення її потреб використовуються альтернативні джерела енергії, такі як сонячне світло, вітер та перепади температур у ґрунті. Фотоелектричні панелі, як вітрогенератор, обладнаний генератором електроенергії, забезпечують електроенергією, а тепловий насос відповідає за встановлення опалення інтер’єру будинку та гарячого водопостачання. На додаток до забезпечення поточних потреб, надзвичайно важливо також зберігати тепло в контейнерах або використовувати надлишок енергії для зарядки електромобіля - його наявність не повинна дивувати, оскільки це повністю екологічне господарство.

Володіння «зеленою будівлею» пов’язане з повною незалежністю від зовнішніх джерел енергії, що особливо важливо у випадку підвищення цін. Економія, отримана таким будинком, враховується вже на стадії проектування. Однак інвестиції не окупаються одразу, адже приходиться платити більше за будівельні матеріали відповідної якості (наприклад, вікна з п’ятикамерними профілями та склом, з достатньою товщиною утеплення стін будівлі, теплообмінниками) та енергозберігаючі побутові прилади. У наших кліматичних умовах такі конструкції мало використовуються, їх обробляють експериментально, щоб випробувати нові технологічні рішення.

27.10.2020

Модульные здания. Варианты отделки

Модульные здания http://atollsib.ru/ (быстромонтируемые, быстровозводимые здания) — это конструкции, собранные на основе стандартных блок-контейнеров.

Полимерная глина: изготовление в домашних условиях, состав, техника работы, изделия

Полимерная глина, она же пластика или холодный фарфор, широко применяется в малых формах декоративного искусства. Что творят из нее мастера, не поддается описанию; на рис. лишь отдельные примеры.

Покупка квартиры в старом фонде под реставрацию

Сегодня не так много тех, кто ценит такую дорогущую старину. Старый фонд чаще нужен тем, кто нуждается в недорогой квартире в центре города, тысяч за 30-70.

Дорога к дому: как быстро сделать подъездной путь

Даже если у вас старенькая дача, то подъездной путь должен быть надежным. Эстетическая привлекательность пусть достанется садовым дорожкам, а тут достаточно и минимуму удобств.

Готовые системы дымоходов

На что нужно обращать внимание при выборе такой конструкции, как готовый дымоход? Прежде всего, какой тип нагревательных приборов сюда подходит.

Теплоизоляция PIR: новое решение в вопросах энергосбережения

Большое количество частных застроек и проводимых ремонтных работ спровоцировало спрос на дешевые материалы, которые бы обладали отличными эстетическими качествами, но уступали в технических и экспл

Самовыравнивающиеся смеси для пола. Сухие смеси для выравнивания пола.

Во время проведения ремонтных работ возникает необходимость выравнивания пола, от идеально ровной поверхности которого зависит выбор и возможности использования покрытия для пола.

Страхование недвижимости в Украине

Страхование недвижимости, которое раньше в Украине считалось роскошью, сегодня становится куда более доступной услугой.