Що таке зелене будівництво та які його критерії?

Зосередження уваги на екології в будівництві приносить вражаючі ефекти, про що свідчать пасивні і ресурсоефективні будинки. Будинки з нульовою енергією також слідують цій тенденції - що це таке і в чому їх унікальність?

Будівля з нульовою енергією, як випливає з назви, не потребує зовнішньої енергії, необхідної для нормального функціонування, і, окрім того, вона повністю екологічна і не виділяє вуглекислий газ в атмосферу. У цьому типі конструкцій не існує універсальної системи, кожна локація характеризується різними кліматичними умовами (включаючи ступінь інсоляції, силу вітрів, температуру ґрунту), рельєф, існуючий деревостан, підземні та поверхневі води. Для того, щоб будівлю віднести до зеленого будівництва, останні два фактори повинні бути неушкодженими під час будівництва будинку та його експлуатації. Прекрасним прикладом зеленого будівництва є https://optima-plaza.com.ua/kompleks/ - перший в Україні офісний комплекс, який отримав сертифікацію за системою зеленого будівництва.

У подальшій частині проекту враховується розташування будівлі по відношенню до світових напрямків, його форма з урахуванням обладнання даху з сонячними колекторами або системою сонячної черепиці, а при виборі будівельних матеріалів та системи утеплення слід враховувати мінімальні втрати тепла та максимальну герметичність. На належне функціонування ресурсоефективного будинку також впливає установка та ефективність пристроїв, що забезпечують вентиляцію, опалення та охолодження - всі вони також повинні бути енергоефективними.

Як цей тип будівель отримує енергію? Для задоволення її потреб використовуються альтернативні джерела енергії, такі як сонячне світло, вітер та перепади температур у ґрунті. Фотоелектричні панелі, як вітрогенератор, обладнаний генератором електроенергії, забезпечують електроенергією, а тепловий насос відповідає за встановлення опалення інтер’єру будинку та гарячого водопостачання. На додаток до забезпечення поточних потреб, надзвичайно важливо також зберігати тепло в контейнерах або використовувати надлишок енергії для зарядки електромобіля - його наявність не повинна дивувати, оскільки це повністю екологічне господарство.

Володіння «зеленою будівлею» пов’язане з повною незалежністю від зовнішніх джерел енергії, що особливо важливо у випадку підвищення цін. Економія, отримана таким будинком, враховується вже на стадії проектування. Однак інвестиції не окупаються одразу, адже приходиться платити більше за будівельні матеріали відповідної якості (наприклад, вікна з п’ятикамерними профілями та склом, з достатньою товщиною утеплення стін будівлі, теплообмінниками) та енергозберігаючі побутові прилади. У наших кліматичних умовах такі конструкції мало використовуються, їх обробляють експериментально, щоб випробувати нові технологічні рішення.

27.10.2020

Факторы, которые следует учесть при постройке дома

Еще с советских времен многих людей волновал вопрос незавершенного строительства. Причин такому явлению находилось множество, в том числе несовершенство экономической сферы. И хотя на сегодняшний день подобная проблема практически отсутствует, недостроенные объекты, так или иначе, присутствуют как в пределах городов, так и в сельской местности.

Как правильно оформить договор поставки строительных материалов?

При покупке строительных материалов каждый из нас задумывался, как обезопасить себя и уменьшить возможные риски. Эксперты в этом случае рекомендуют заключать договор поставки строительных материалов. Что же это такое? 

Каркасный дом своими руками

В изобилии современных проектов и способов постройки домов все большую популярность приобретают дома, возведенные каркасным способом. В принципе, выбор застройщиков сделан в правильном направлении, когда принимал решение, какой дом дешевле построить. Ведь каркасный дом относительно недорогой, да и строить его придется всего несколько дней (без учета времени, необходимого на возведение фундамента). 

Отечественные производители строительных материалов

Начиная строительство, каждый задумывается о качестве и количестве необходимых строительных материалов. А сегодня выбор их так велик, что не мудрено и запутаться в этом многообразии производителей. Конечно, выбор производителя зависит только от ваших личных предпочтений. Но давайте отправимся на небольшую экскурсию по нашей Родине и посмотрим, что представляет собой российский завод строительных материалов.

Проекты домов со вторым светом

С каждым годом изощренное воображение дизайнеров отыскивает и создает все новые и новые детали и элементы в проекты современных домов. Это и всевозможные террасы, мансарды, а теперь уже и второй свет. А ведь многие даже и не слышали о проектах домов со вторым светом и не знают, что это за элемент – второй свет, хотя наверняка видели его воочию.

Проекты двухэтажных домов из пеноблоков

Строительство дома - процесс трудоемкий и затратный и состоит он из выбора проекта, материалов и строительной компании. В целях экономии уже давно отказались от создания проекта своими силами, поскольку готовый проект, авторами которого выступают дизайнеры и архитекторы, он отвечает всем требованиями по технике и безопасности 

Современные строительные материалы

Прогресс в нашем современном мире неустанно развивается, идет вперед. Не является исключением и развитие новейших технологий, появления современных строительных материалов, что, безусловно, облегчает то, для чего они предназначены, а именно строительство зданий, домов, дач, гаражей и т.д. 

Проекты домов на склоне

Известный факт, что многие стремятся приобрести или построить недвижимость за городом. Но, некоторым хочется строить дом именно по своему проекту и поэтому они интересуются земельными участками. Как обычно вопрос упирается в деньги. Можно найти дешевый участок, но с плохим рельефом, например, на местности с уклонами или на склоне холма. Как поступить в таком случае?