В нашій короткій статті оглянемо що такє тепловий насос http://progress21.com.ua/ru/heat-pumps/operating-principle/ для підігріву води у басейнах. Адже басейни все частіше облаштовуються як приватними замовниками у своїх заміських будівлях, так і у нових фітнес-центрах та інших спортивних спорудах. Відповідно, що їхня експлуатація навіть у весняно-літній період, для комфортного перебування потребує підігріву води. Так, як навіть невеликий басейн потребує затрат десятків кіловат потужності, що часто більше необхідних величин на опалення самого будинку; то традиційні джерел енергії для підігріву води – газ та електроенергія, - витрачатимуться для його утримання у значній кількості. Зрозуміло, що теплові насоси дозволять значно здешевити вартість експлуатації басейнів; вони, разом з сонячними колекторами різних типів, все частіше використовуються для вирішення завдань по підігріванню води; як для спортивно-тренувальних споруд, так і у приватному секторі. Адже це один з напрямку використання теплонасосних установок, де можна досягти максимального СОР, та, відповідно, найбільше зекономити електроенергії (та газ у його еквіваленті).
Особливо, якщо басейн експлуатується сезонно, та проведені додаткові заходи по зменшенню тепловтрат – накривається поверхня дзеркала, інше. При сезонній експлуатації взагалі оптимальним буде рішення на базі повітряного теплового насосу, так як температура середовища, від якого здійснюється відбір тепла – повітря, у перехідний та літній сезони є достатньо високою, а температура води в басейні набагато нижча, у порівнянні з системами опалення чи гарячого водопостачання – зазвичай 22°С у плавальних, та 26…28°С у індивідуальних. Завдяки малій дельті температур між водою та зовнішнім повітрям досягається високий СОР – від 3,5…4, та вище. Повітряні теплові насоси показують кращий СОР також у басейнах все сезонного використання, у порівнянні з їх використанням для їх для систем опалення.
Перевага все та ж – нижча (у порівнянні с системою опалення) температура вторинного контуру. Хоча, як правило, для опалення самого приміщення басейну та нагріву води в ньому облаштовується єдина тепло система, при цьому опалення може бути як повітряним, так і з допомогою конвекторів у підлозі. Крім основного завдання для басейнів – підігріву води, теплові насоси можна використати для кондиціювання/охолодження повітря у приміщеннях басейнів в літній період, коли температура навколишнього середовища значна. Для цього використовуються моделі з блоком охолодження, та додатково облаштовуються системи кондиціювання, не пов’язані з правленими струменем холодного повітря. Отже, як бачимо, нагрівання води в басейні, як і будь яке завдання потребує комплексного вирішення та врахування багатьох нюансів, як обладнання, так і самої його експлуатації.